Nowi użytkownicy spektrometru masowego LCMS-9030

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że szeregi użytkowników spektrometru masowego qTOF LCMS-9030 zasiliło kolejne pięć osób.

Łącznie w tym roku przybyło aż 26 nowych użytkowników, którzy własnoręcznie mogą wykonywać pomiary rozwijając swoje umiejętności i wiedzę z zakresu spektrometrii mas. 

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania spektrometrem masowym wyposażonym w źródło jonów typu ESI.  

Życzymy owocnych analiz!

 

Ladies and gentlemen,

We are pleased to announce that five more people joined the ranks of the qTOF LCMS-9030 mass spectrometer users.

In total, this year there were as many as 26 new users who can make measurements by themselves, developing their skills and knowledge in the field of mass spectrometry.

We are pleased with such a great interest in a mass spectrometer equipped with an ESI source.

We wish you fruitful analyzes!

Druk zamówienia na pomiary/Order form

Formularz zamówienia na pomiary MS/order form jest do pobrania w sekcji "Do pobrania " w formacie doc.

Serwer FTP

W ramach jednolitego systemu przechowywania/udostępniania elektronicznych wyników pomiarów z laboratoriów wydziałowych istnieje możliwość pobierania danych pomiarowych z Laboratorium Spektrometrii Mas. Dostęp do plików możliwy jest głównie poprzez protokół ftp (w tym bezpieczny wariant wykorzystujący szyfrowane połączenie z wykorzystaniem mechanizmu TSL/SSL: połączenia typu ftps lub ftpes):

  • serwer: labs.chem.uni.wroc.pl
  • użytkownik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • hasło: identyczne jak do poczty wydziałowej

Dane pomiarowe można także pobierać korzystając z serwera FTP. Jest to zalecany i preferowany sposób odbioru widm, zwłaszcza jeśli ktoś często zleca wykonanie większej ilości pomiarów. Aktualne adresy IP, wraz z numerami portów, służące do połączeń FTP:

  • Shimadzu IT-TOF: 192.168.0.140:50008
  • Shimadzu qTOF: 192.168.0.141:50013

Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest posiadanie konta na serwerze (osobne konto dla każdego z aparatów). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dr Markiem Cebratem (tel. 7-151, pok. 253B).

Publikacje z wynikami pomiarów

Prosimy o dostarczanie kopii publikacji, w których przedstawiono wyniki badań uzyskanych na spektrometrach masowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oprogramowanie do obróbki widm MS

W dziale "Do pobrania" zamieszczone zostało oprogramowanie pozwalające na konwersję plików .baf ze spektrometrów MS firmy Bruker do otwartego formatu mzXML. Przetworzone widma można następnie przeglądać przy pomocy programów, które również można pobrać korzystając z linków na naszej stronie (mMass, WSearch i in.).

Pliki mzXML można analizować za pomocą darmowego i dostępnego oprogramowania Mass++.

Oryginalne pliki .baf można analizować przy pomocy programu Bruker DataAnalysis zainstalowanego m.in. w czytelni czasopism Biblioteki Wydziałowej WChUWr.

lc_system.jpg

Prosimy o dostarczanie kopii publikacji, w których przedstawiono wyniki badań uzyskanych na spektrometrach masowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ShoppingASEhandelASErhvervIndexDKServiceIndexDK