Konkurs na doposażenie aparatury naukowo-badawczej_retrofitting of scientific and research equipment competition

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu na doposażenie aparatury naukowo-badawczej w ramach Funduszu Aparatury Badawczej IDUB wniosek przygotowany przez Kierownika Laboratorium Spektrometrii Mas (dr hab. Remigiusz Bąchor), zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej i został laureatem konkursu. Wniosek obejmuje zakup źródła jonów jonizacji chemicznej pod ciśnieniem atmosferycznym, które znacznie poszerzy potencjał badawczy Laboratorium.

We are pleased to inform you that in this year's edition of the competition for retrofitting research equipment under the IDUB Research Equipment Fund, the application prepared by the Head of the Mass Spectrometry Laboratory (dr hab. Remigiusz Bąchor) took first place on the ranking list and became the winner of the competition. The application covers the purchase of a source of chemical ionization ions at atmospheric pressure, which will significantly expand the research potential of the Laboratory.

8060_P4_0003.jpg

W ramach jednolitego systemu przechowywania/udostępniania elektronicznych wyników pomiarów z laboratoriów wydziałowych istnieje możliwość pobierania danych pomiarowych z Laboratorium Spektrometrii Mas. Dostęp do plików możliwy jest głównie poprzez protokół ftp (w tym bezpieczny wariant wykorzystujący szyfrowane połączenie z wykorzystaniem mechanizmu TSL/SSL: połączenia typu ftps lub ftpes):

• serwer: labs.chem.uni.wroc.pl
  • hasło: identyczne jak do poczty wydziałowej

Dane pomiarowe można także pobierać korzystając z serwera FTP. Jest to zalecany i preferowany sposób odbioru widm, zwłaszcza jeśli ktoś często zleca wykonanie większej ilości pomiarów. Aktualne adresy IP, wraz z numerami portów, służące do połączeń FTP:

• Shimadzu IT-TOF: 192.168.0.140:50008
  • Shimadzu qTOF: 192.168.0.141:50013

Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest posiadanie konta na serwerze (osobne konto dla każdego z aparatów). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dr Markiem Cebratem (tel. 7-151, pok. 253B).