Jak mogę odebrać widma?

W ramach jednolitego systemu przechowywania/udostępniania elektronicznych wyników pomiarów z laboratoriów wydziałowych istnieje możliwość pobierania danych pomiarowych z Laboratorium Spektrometrii Mas. Dostęp do plików możliwy jest głównie poprzez protokół ftp (w tym bezpieczny wariant wykorzystujący szyfrowane połączenie z wykorzystaniem mechanizmu TSL/SSL - połączenia typu ftps lub ftpes):

  • serwer: labs.chem.uni.wroc.pl
  • użytkownik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • hasło: identyczne jak do poczty wydziałowej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dane pomiarowe można także pobierać korzystając z serwera FTP. Aktualne adresy IP, wraz z numerami portów, służące do połączeń FTP:

  • IT-TOF: 192.168.0.140:50008
  • qTOF: 192.168.0.141:50013

Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest posiadanie konta na serwerze (osobne konto dla każdego z aparatów). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dr Markiem Cebratem (tel. 7-151, pok. 253B).

Pliki mzXML można analizować za pomocą darmowego i ogólniedostępnego oprogramowania mMass lub Mass++.

Oryginalne pliki .baf (z aparatu Bruker) można analizować przy pomocy programu Bruker DataAnalysis (wersja min. 4 SP5).

 

apex-ultra.jpg

W dziale "Do pobrania" zamieszczone zostało oprogramowanie pozwalające na konwersję plików .baf ze spektrometrów MS firmy Bruker do otwartego formatu mzXML. Przetworzone widma można następnie przeglądać przy pomocy programów, które również można pobrać korzystając z linków na naszej stronie (mMass, WSearch i in.).

Pliki mzXML można analizować za pomocą darmowego i dostępnego oprogramowania Mass++.

Oryginalne pliki .baf można analizować przy pomocy programu Bruker DataAnalysis zainstalowanego m.in. w czytelni czasopism Biblioteki Wydziałowej WChUWr.

ShoppingASEhandelASErhvervIndexDKServiceIndexDK