Tandem Mass Spectrometry - Applications and Principles (Ed. J.K. Prasain)

Polecamy książkę Tandem Mass Spectrometry - Applications and Principles (Ed. J.K. Prasain)

Tandem Mass Spectrometry - Applications and Principles presents comprehensive coverage of theory, instrumentation and major applications of tandem mass spectrometry. The areas covered range from the analysis of drug metabolites, proteins and complex lipids to clinical diagnosis. This book serves multiple groups of audiences; professional (academic and industry), graduate students and general readers interested in the use of modern mass spectrometry in solving critical questions of chemical and biological sciences.

Książka została wydana w systemie open-access, co oznacza, że można pobrać pdf lub przeczytać ją w całości on-line za darmo!: http://www.intechopen.com/books/tandem-mass-spectrometry-applications-and-principles

DOI: 10.5772/1327, Published online: 29 February, 2012

MSPeaks.jpg

W ramach jednolitego systemu przechowywania/udostępniania elektronicznych wyników pomiarów z laboratoriów wydziałowych istnieje możliwość pobierania danych pomiarowych z Laboratorium Spektrometrii Mas. Dostęp do plików możliwy jest głównie poprzez protokół ftp (w tym bezpieczny wariant wykorzystujący szyfrowane połączenie z wykorzystaniem mechanizmu TSL/SSL: połączenia typu ftps lub ftpes):

• serwer: labs.chem.uni.wroc.pl
  • hasło: identyczne jak do poczty wydziałowej

Dane pomiarowe można także pobierać korzystając z serwera FTP. Jest to zalecany i preferowany sposób odbioru widm, zwłaszcza jeśli ktoś często zleca wykonanie większej ilości pomiarów. Aktualne adresy IP, wraz z numerami portów, służące do połączeń FTP:

• Shimadzu IT-TOF: 192.168.0.140:50008
  • Shimadzu qTOF: 192.168.0.141:50013

Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest posiadanie konta na serwerze (osobne konto dla każdego z aparatów). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dr Markiem Cebratem (tel. 7-151, pok. 253B).